Sylwestrowe porady

 

Sylwester za granicą

Jeśli chcesz spędzić Sylwestra nietypowo ciekawym pomysłem będzie wyjazd za granicę. Mimo, że zima nie sprzyja podróżowaniu w takim stopniu jak wiosna czy lato to ciekawa wycieczka w ciepłe kraje będzie świetną opcja spędzenia Sylwestra za granicą, bez względu na to, jaki kraj i rodzaj wyjazdu wybierzecie.
Brazylia przykładowo słynie z kolorowych festynów i hucznego obchodzenia wszelkich świąt. W Sylwestra i podczas karnawału dumnie kroczą wystrojone tancerki. Jeśli Brazylia wydaje Ci się najlepszym miejscem na spędzenie Nowego Roku i Sylwestra 2012 powinieneś wybrać się do Rio de Janeiro. To właśnie w tym ogromnym mieście dzieje się najwięcej podczas Sylwestra i następującego po nim karnawału.

W Polsce mówi się, że jaki będzie Sylwester, taki będzie i cały nadchodzący rok. Jeśli chcesz się oderwać od przeszłości i pewnym krokiem wkroczyć w to, co nowe, w to co czeka w nadchodzącym roku, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w luksusie. Możesz wybrać się na przykład do Wenecji i zwiedzić ten piękny region podążając śladami Romea i Julii. W Rzymie zaś na placu Piazza del Popolo odbędzie się wielki koncert połączony z pokazem sztucznych ogni, a kościół znajdujący się w pobliżu wystawia dziesiątki tradycyjnych szopek. Możesz odkryć magię sylwestrowej nocy w Paryżu - stolicy mody. Tam zabawa sylwestrowa trwa do białego rana.

Mieszkańcy każdego z krajów mają swoje własne zwyczaje związane z powitaniem Nowego Roku. W Londynie fajerwerki ogląda się stojąc nad brzegiem Tamizy, w Grecji gasi się światła i kroi się specjalne ciasto, w którym ukryta jest szczęśliwa moneta. W Nowym Jorku znajduje się wisząca wysoko kula, która dotyka ziemi punktualnie o północy, co roku spektakularny zjazd tej ogromnej, mieniącej się barwami kuli przyciąga nawet milion osób. W Australii możemy powitać Nowy Rok o wiele wcześniej niż w Polsce. Organizowany jest tam największy na świecie pokaz sztucznych ogni.

Sylwester zdjęcia

sylwester za granicą sylwester wyjazd zagraniczny