Sylwestrowe porady

 

Sylwester w Zakopanem

Gdy ktoś w Polsce mówi "Sylwester na nartach" domyślamy się, że najprawdopodobniej będzie spędzał Sylwester i Nowy Rok w Zakopanem - zimowej stolicy Polski. Całe Zakopane żyje z turystów, więc jak przystało w skomercjonalizowanym świecie, o klientów się dba (lepiej lub gorzej, o czym wielu bywalców może coś więcej opowiedzieć). Jeśli wybierasz Sylwester na nartach w Zakopanem możesz być pewien, że będziesz lżejszy o sporą ilość gotówki i przeżyjesz wyjazd w iście góralskim stylu.

Zakopane przyciąga turystów w ciągu całego roku, mimo tego że dojechac tam czasem nie sposób. To miasteczko położone u podnóża najwyższych w Polsce gór jest gwarancją świetnej zabawy. Doceniają je nie tylko Polacy, ostatnio coraz więcej osób spoza granic naszego kraju odwiedza Zakopane, w tym szczególnie Rosjanie i Ukraińcy, dla których nasz główny kurort jest niedrogim sposobem na wypoczynek zimowy. Każdy kto chociaż raz był w Zakopanem wie, że infrastruktura turystyczna jest tam dość dobrze rozwinięta: na turystów czeka wiele miejsc noclegowych, począwszy od sławnych hoteli 4 i 5 gwiazdkowych, poprzez hotele-molochy z poprzedniej epoki, skończywszy na prywatnych kwaterach o różnym (czasem skrajnie różnym) standardzie. Ceny wypoczynku w Zakopanem oraz miasteczkach i miejscowościach je otaczających są dość wysokie, jednak szczęśliwi w Sylwestra i Nowy Rok kasy nie liczą.

Najwięcej osób spędzających Sylwestra w Zakopanem wybierze się najprawdopodobniej na stoki narciarskie - w mieście jest sporo miejsc, gdzie można uprawiać amatorsko narciarstwo zjazdowe, a jeśli szczęśliwie wyjedziecie na Kasprowy Wierch dotrzecie na wysokość prawie dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza i poczujecie się prawie jak w Alpach.

Sylwester zdjęcia

sylwester zakopane sylwester w zakopanem